Taahhüt Hizmetleri

paratoner tesisatı kurulumu

Paratoner Tesisat Kurulumu

Ülkemiz, yıllın belli dönemlerinde kuvvetli yağmur ve güçlü rüzgâr etkisi altına girerek yıldırımlara maruz kalabilmektedir. Bu zaman diliminde yıldırımların etkisiyle çeşitli can ve mal kayıpları yaşanmaktadır. Bilindiği üzere şehirler, sanayi ve üretim tesisleri, yüksek binalar vb diğer yapılar yıldırımlardan en çok etkilenen yapılardır. Yıldırımların etkisini izole etmek ve kontrollü olarak yıldırım enerjisini toprağa aktarmak amacıyla kullanılan paratoner, bu tarz yapılar için olmazsa olmaz uygulamalar arasında yer almaktadır.

Paratoner projesi ve Paratoner kurulumları yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken hususların başın da ise paratoner tesisat montajı bulunmaktadır. Zira prosedürlere uygun olarak yapılmayan paratoner uygulamaları faydadan çok daha büyük zararlara sebebiyet verebilir. Bu sebeple paratoner montajı esnasında uyulması gereken prosedürlere uyulmalıdır.

Aktif paratoner tesisat montajı ve paratoner kurulumları alanında uzman firmalarca yetkinlik belgesine sahip uzman kişilerce yapılmalıdır. Paratoner tesisat montajı, aktif paratoner kurulumları ve radyoaktif paratoner değişim talepleriniz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.